O autorovi

Miroslav Poruba portrétuje a kreslí karikatury naživo na společenských událostech, firemních akcích, v kavárnách, na svatbách apod. Mimo to kreslí i podle fotografií zaslaných přes web. Od dubna bude hrát v loutkovém divadle Mates. Dále se zabývá volnou tvorbou, v rámci níž navrhuje i tetování.

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Změna povolání, svoboda rozhodování, nemít žádné nadřízené ani podřízené, řídit si svůj vlastní život, proměnit koníček v obživu, mít pružnou pracovní dobu.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Snažit se zviditelnit, udělat první kroky a nabízet (prezentovat) svoji práci. Získávat nové lidičky (oslovovat zákazníky).

Co Tě na práci nejvíc baví?

Nejraději portrétuji naživo - každý člověk je zajímavý příběh. Nejlepší je, když nakreslený člověk odchází spokojený. Poznal sám sebe i ostatní ho tak vidí. Takový člověk se mnohdy vrací s prosbou o další kresby a já rád vyhovím.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Když není práce, neboť přijde na avizovanou akci málo lidí a taky samozřejmě špatné počasí při kreslení venku.

Jakou máš nejvyšší metu?

Dostat se do povědomí lidí tak, aby mé kreslení bylo žádané a vyhledávané. Také bych rád zvýšil podíl volné tvorby - fantazii apod.

Plánuješ nějakou novinku?

Loutkové divadlo MATES, budu hrát pro ty nejmenší diváky klasické pohádky. Vše ručně vyrobené s pomocí mých blízkých.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Kreslím od jaktěživa, ale nepodnikám tak dlouho, přesto největší nářez je kreslení na svatbách. Nakreslím až 30 portrétů, vládne tam uvolněná atmosféra a jsou to ty nejlepší zážitky. Taky jsem získal mnoho přátel při různých akcích např. kreslení v kavárně Martin v Novém Jičíně.

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Vytvořte si nějakou finanční rezervu do začátku. Využijte jakékoliv příležitosti = jděte do toho naplno po hlavě, nebojte se chyb = uděláte jich spousty ,buďte upřímní sami k sobě a uctivý ke svým zákazníkům a oni Vás rádi uvidí znovu. Berte vše co se Vám ve vašem oboru naskytne. Nedělejte si dluhy, začínejte skromně = víc práce, ale vyplatí se to. Postupně investujte ušetřené peníze do své práce = peníze se určitě vrátí. Přeji mnoho zdaru a nových zkušeností a hlavně, ať nám zdraví slouží.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěl sdělit světu?

Hlavně buďme všichni zdraví a tolerantní vůči druhým, kteří nesdílí stejný pohled na svět jako my, neboť i my se můžeme mýlit.ARCHIV událostí a akcí


28.3.-3.4.2022 - Šantovka Star(t)s - galerie Šantovka Olomouc

Ve dnech po 28.3. - ne 3.4.2022 vždy od 13:00 hod. do 19:00 hod. se můžeme vidět naživo v Galerii Šantovka Olomouc! Odneste si zážitek i dárek v podobě Vaší kresby naživo! Přijdtě se nechat nakreslit třeba i se svou rodinou !

POTKEJ SE OSOBNĚ S TVŮRCI, VÝVOJÁŘI A KREATIVCI
A POZNEJ JEJICH PŘÍBĚHY ! 


5.-26.2. 2022 - Výstava v Novém Jičíně 

Přijďte se nechat nakreslit naživo na aktuálně probíhající výstavě současné tvorby v Novém Jičíně! Cofeemusicbar, Masarykovo Náměstí 20, Nový Jičín.

TV Polar: reportáž z výstavy a kresba naživo